Районна олімпіада з фізики

Завдання
Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики
2015/2016 навчальний рік, 2 тур
7 клас.
1.                  Кахельна плитка має форму прямокутника розмірами 15 × 30 см. Скільки таких плиток знадобиться для того, щоб викласти стінку розмірами 2,1 × 3 м? Вважайте, якщо плитку розрізати, то можна використати лише одну її частину.
2.                  Першу третину шляху мотоцикліст проїхав із середньою швидкістю 10 м/с, другу – з швидкістю 15 м/с, третю – зі швидкістю 5 м/с. Знайдіть середню швидкість на всьому шляху.
3.                  З поверхні листя живих рослин завжди випаровується вода. Підраховано, що 1 м2 вівсяного поля впродовж літа випаровує 240 л води. Скільки кубічних метрів води випаровує за цей же час 1 га поля? Скільки часу текла б ця вода зі швидкістю 1 л за секунду?
4.                  Команді із двох осіб потрібно подолати відстань між пунктами А і В (20 км). Команда має один велосипед, на якому зі швидкістю 20 км/год може їхати лише одна людина. Швидкість пішохода 6 км/год. За який мінімальний час і як команда прибуде в пункт В. Залік ведеться за останнім членом команди.
5.                  Опишіть як можна експериментально визначити у скільки разів об’єм піску більший за загальний об’єм піщинок. Яке обладнання вам знадобиться для такого експерименту?


Завдання
Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики
2015/2016 навчальний рік, 2 тур
8 клас
1.      За даними малюнка побудуйте зображення точки B.
2.      Під час змагань з бігу на 100 м, один із бігунів половину шляху пробіг із швидкістю 8 м/с, а другу – із швидкістю 9 м/с. Другий бігун половину часу біг із швидкістю 9 м/с, а другу – із швидкістю 8 м/с. Хто з них і на скільки фінішував першим?
3.      Лампа висить на висоті 2,4 м. Якщо розмістити під нею лінзу, то на підлозі можна отримати збільшене або зменшене зображення лампи. Яка фокусна відстань лінзи, якщо розміри цих зображень відрізняються у 9 разів?
4.      Відстань між кінцевими зупинками трамваю 5 км. На маршруті рівномірно рухаються 10 трамваїв. Пасажир трамваю визначив, що зустрічні трамваї проїжджають повз нього що дві хвилини. Визначте швидкість трамваю.
5.      В той момент, коли пліт пропливав мимо пристані, від неї відправився моторний човен, який направився в місто, що знаходиться на відстані 15км вниз за течією. Човен за 45хв. добрався до місця призначення, відразу повернув назад і зустрів пліт на відстані 9км від міста. Визначте швидкість течії і швидкість човна у стоячій воді.





Завдання
Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики
2015/2016 навчальний рік, 2 тур
9 клас
1.                  Із дроту опором 4,14 Ом виготовили 3 однакові кільця із діаметральними перемичками. Кільця з’єднані між собою так, як зображено на рисунку. Визначте опір системи
між точками А і В.

2.                  Циліндричну посудину кладуть на воду в одному випадку дном донизу, в іншому догори дном. На посудину кладуть вантаж. У якому з цих випадків максимальний вантаж, при якому посудина іще плаває, більший? Відповідь обґрунтуйте.
3.                  Щоб підтримувати в кімнаті температуру 20 °С, коли температура на вулиці -10 °С, доводиться щодня спалювати 0,1 м3 сухих дров. Скільки дров доведеться спалювати щодня, коли температура на вулиці знизиться до -20 °С?
4.                  Білий ведмідь масою 700 кг, який дрейфував на крижині далеко від берега, лапою оглушив тюленя, який пропливав поряд. Маса тюленя 70 кг. Намагаючись витягти тюленя на крижину з води, він помітив, що крижина при цьому повністю занурюється у воду. Знаючи, що до того моменту, як ведмідь піймав тюленя, під водою знаходилося 99% крижини, оцініть густину льоду. Для спрощення обчислень вважати, що густина води 1000 кг/м3.
5.                  Дві однакові невеликі заряджені кульки (│q1│=│q2│) притягуються із силою 1мН, перебуваючи на відстані 3 м одна від одної. Знайдіть заряди кульок  q1 і q2. На короткий проміжок часу  (t= 0,1мс) кульки з′єднують тонким дротом. Виявилося, що сила взаємодії після цього зменшилася у 9 разів. Визначте середнє значення сили струму, який пройшов через дріт.  Стала в законі Кулона  .

Завдання
Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики
2015/2016 навчальний рік, 2 тур
10 клас
1.                  Тіло пущене вздовж похилої площини, ковзає по ній, рухаючись спочатку вгору, а потім повертається в початкову точку. На рисунку наведено графік швидкості тіла. Визначте кут нахилу площини до горизонту.
2.                  Кулька масою m і зарядом  q , яка підвішена на нитці довжиною l , обертається навколо нерухомої кульки такого ж заряду, що закріплена на одній вертикальній осі з точкою підвісу і лежить у площині обертання. Кут між ниткою і вертикаллю α.  Знайдіть частоту обертання кульки.
3.                  У момент початку вільного падіння першого тіла (див. рис.) друге тіло почало зсуватися без тертя з похилої площини, яка має кут нахилу α до горизонту. Порівняйте кінцеві швидкості тіл біля основи похилої площини та часи їх руху.
4.                  Залізний метеорит влітає в атмосферу Землі  і повністю випаровується. Початкова температура метеорита 273 К. Розрахувати  початкову швидкість метеорита .  Температура плавлення заліза  1535 °С, температура кипіння  - 3050 °С, питома теплоємність твердого заліза 460 Дж/(кг С), рідкого 830 Дж/(кг С) питома теплота плавлення 2,7 ×105 Дж/кг, питома теплота пароутворення 0,585× 105 Дж/кг.
5.                  Чому дорівнює опір дротяного каркаса, що має форму прямокутника із сторонами a і b та діагоналлю l, якщо:
a)                  Каркас увімкнено в коло вершинами, між якими проведено діагональ;
b)                 Каркас увімкнено точками, між якими лежить сторона a?

Завдання
Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики
2015/2016 навчальний рік, 2 тур
11 клас
1.      Під яким кутом до горизонту футболіст повинен направити м′яч зі швидкістю 21 м/с, щоб той після пружного відбиття від вертикальної стінки влучив у інший м′яч, який лежить посередині між гравцем і стінкою? Відстань від футболіста до стінки 15 м. Прискорення вільного падіння 9,8 м/с2. Опором повітря знехтувати.

2.                  Повітряна куля має сталий об’єм V0=1,1м3. Маса оболонки кулі m0=0,187 кг. Куля має стартувати при температурі навколишнього повітря t1= 20 °С і нормальному атмосферному тиску p0=1,013× 105 Па. Розрахуйте мінімальну температуру t 2 до якої слід нагріти кулю, щоб вона почала підніматись.
3.                  Конденсатор складається з трьох смужок станіолю площею 6 см2 кожна, розділених двома шарами слюди по 0,01мм завтовшки. Крайні смужки станіолю з’єднані між собою. Визначте ємність такого конденсатора.
4.                  На дротині діаметром 0,7мм і завдовжки 1 м висів вантаж масою 33 кг. Потім вантаж відвели вбік на 90º і відпустили. Чи витримає дротина коливання цього вантажу, якщо межа міцності дротини 400 МПа?
5.                  Важке тіло ковзає без тертя по похилій площині. В одному випадку площина закріплена нерухомо, а в другому – не закріплена. Порівняйте швидкості тіл в нижній точці похилої площини в першому і другому випадку.









Немає коментарів:

Дописати коментар