11 клас

Приклад розв'язання задачі.
В простір між пластинами плоского конденсатора влітає електрон з швидкістю 30000000 м/с. Вектор швидкості електрона пералельний пластинам конденсатора. довжина пластин конденсатора 4см, відстань між пластинами 1см. На конденсатор подано напругу 200В. Визначити, на скільки зміститься електрон при виході з простору між пластинами від прямої, вздовж якої рухався б він у незарядженому конденсаторі. Зміщення електрона під впливом сили земного тяжіння не враховуємо.
Дано:                                                    Розв'язання
v=30000000м/с              Сила електричного поля в проміжку між пластинами конденсатоора
L=4cм                              діє на електрон у вертикальному напрямі і тому не може змінювати
d=1см                             рух електрона в горизонтальному напрямі вздовж пластин, отже в цьому
U=200B                          напрямі він рухається рівномірно з швидкістю v, з якою він влітає в                                                   конденсатор. Звідси визначається час пролітання електрона через
s - ?                                 конденсатор: t=L/v.
У вертикальному напрямі на електрон діє сила F=eE, де е- заряд електрона і Е - напруженість поля в конденсаторі, яка дорівнює Е=U/d. Сила створює прискорення електрона a=F/m.
Підставивши значення, одержимо a=(e/m)E=(eU)/(md).
Оскільки у вертикальному напрямі рух буде рівноприскореним з початковою швидкістю, що дорівнює нулеві. то за час t в цьому напрямі буде пройдено шлях s=att/2. Після підстановки знайдених значень a i t:
s=(eULL)/(2mdvv).
Підставивши числові значення, дістанемо s=0,3см.

Задача 1. Для самостійного розв'язання.
Електрон, що має початкову швидкість 2000000 м/с, рухається в однорідному полі плоского конденсатора в напрямі силових ліній. Яка різниця потенціалів на обкладках крнденсатора, якщо електрон втрачає всю швидкість на шляху 3см, а відстань між пластинами 5см? Який час рухається електрон до зупинки?.

Повний розв'язок надсилайте на електронку super_ krysak57@ukr.net

Задача 2.
ЕРС батареї 16В, внутрішній опір 3Ом. Знайти опір зовнішньої ділянки кола, якщо відомо, що у ній виділяється потужність 16Вт. Визначити ККД батареї.

Задача 3.
Відомо, що атмосфераний тиск на Марсі становить 0,005 від атмосферного тиску на Землі. Діаметр Марса майже вдвічі менший від земного, середня густина Землі - 5500кг/куб.м, а Марса - 4000кг/куб.м. Оцініть, у скільки разів маса марсіанської атмосфери менша від маси земної
                     ТЕСТУВАННЯ 1
1. Чим відрізняються лінії магнітної індукції від ліній напруженості електричного поля:
А) перетинаються одна з одною;  Б) замкнуті;  В) почираються на південному полюсі магніту; Г) закінчуються на північному полюсі магніту.
2. Яка характеристика різко збільшується при внесенні в котушку залізного осердя:
А) індуктивність котушки; Б) електричний опір котушки в колі постійного струму; В) електричне поле всередині котушки; Г) потужність постійного струму в котушці за незмінної напруги.
3. Як зміниться потужність струму, якщо при незмінному значенні напруги електричний опір ділянки зросте у 2 рази:
А) зменшиться у 2 рази; Б) збільшиться у 2 рази; В) збільшиться у 4 рази;  Г) не зміниться.
4. Як зміниться кількість теплоти, що виділяється у спіралі електроплитки за одиницю часу при збільшенні сили струму в 3 рази:
А) збільшиться у 3 рази;  Б) збільшиться у 6 разів; В) збільшиться у 9 разів; Г) не зміниться.
Розв'яжіть задачі:
1. Фотоопір, що має опір 25кОм у темряві, послідовно з'єднали з резистором опором 5кОм. При освітлені фоторезистора сила струму в колі збільшилась у 4 рази. Знайдіть, у скільки разів змінився опір фоторезистора, якщо напруга не змінилася.
2. Насос щогодини подає на висоту 36м воду об'ємом 2,2 куб.м. Сила струму в електродвигуні насоса, підключеного до мережі постійного струму з напругою 110В, дорівнює 4А.Який ККД насоса?
3. Провідник у формі кільця радіусом r і опором R перебуває в однорідному магнітному полі з індукцією В. Площа провідника перпендикулярна до ліній індукції магнітного поля. Визначте, який заряд проходить через провідник, якщо за час t його зігнули у вісімку з однаковими кільцями.

Немає коментарів:

Дописати коментар